Zobacz większe

Dotyk Czułości 2 - Piękna muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży, dzieci i rodziców

Nowy produkt

Piękna muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży, dzieci i rodziców
cudowne dźwięki muzyki...

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

29,50 zł brutto

Więcej informacji

Każda troskliwa mama pragnie, by jej dziecko urodziło się zdrowe, utalentowane i by było piękne i szczęśliwe. Warto temu pragnieniu pomóc, stosując jedną z najsilniejszych metod wpływania na rozwój mózgu, specjalnie skomponowaną muzykę, muzykę dla maluszków w brzuszku, noworodków, maluchów oraz ich matek. Taka muzyka działa uspokajająco i stymulująco zarazem, sprawia, że dzieci i ich mamy są bardziej pogodne i wesołe. Dla rodziców jest to niepowtarzalna okazja do pięknej podróży w świat dźwięków, odstresowania się i obdarzenia dotykiem czułości nasz najcenniejszy "skarb".

                                               

                                                        U T W O R Y :

1. Dotyk czułości 

2. Serce mamy 

3. Moja mama 

4. Słodki uśmiech 

5. Jak tu ładnie 

6. Mama tama i ja 

7. Zabawa w parku 

8. Piaskownica 

9. Oczami bobasa 

10. Dziękuję Ci, ze jesteś 

11. Mój aniołek 

12. Zasypiam

 

Czy wiesz, że...

Stwierdzono, że odpowiednia muzyka stymuluje:

· rozwój ośrodkowego układu nerwowego, wpływa, nawet gdy śpimy,

· szybsze zasypianie (wprowadza spokojniejszy i dłuższy sen),

· procesy samoleczenia,

· układ brzeżny mózgu (działając na narządy wewnętrzne), 

 twór siatkowaty (odpowiedzialny za pracę mięśni oraz ich relaks), podwzgórze,

· i reguluje w znacznym stopniu procesy psycho-fizyczne i chemiczne odpowiedzialne za nadpobudliwość. 

Terapeuci polecają codzienne słuchanie muzyki, do godziny dziennie. Może to nam ułatwić osiągnięcie równowagi duchowej, zwiększyć zdolność komunikowania się, zmniejszyć poczucie strachu, napięcia i zapobiec depresji.

Specjalnie skomponowana muzyka dla noworodków i maluchów działa uspokajająco, stymulująco sprawia, że dzieci są bardziej pogodne.Dla rodziców jest to okazja do pięknej podróży w świat dźwięków

Dlaczego „Dotyk Czułości”? 

Ta muzyka została skomponowana z myślą o kobietach w ciąży i ich dzieciach, ale może jej słuchać każdy. Są to łagodne i harmonijne kompozycje dźwięków, których rytm jest zgodny z naturalnym rytmem dziecka przepełniony spokojem, o łagodnej ekspresji, nawiązujący do rytmu bicia serca matki. Specjalnie dobrana tonacja ma za zadanie wprowadzić nas i nasze maluchy w bardzo miły i pogodny nastrój. Słuchajmy tej muzyki relaksacyjnej tak często jak tylko chcemy. 

Pozwólmy jej słuchać dzieciom w łonach matek a także tym starszym. Na pewno wpłynie to korzystnie na ich dalszy rozwój. 

Zapraszam dzieci i ich rodziców do pięknej podróży w świat dźwięków. Muzyka pozwala na uwolnienie się od stresu związanego z chorobą, może redukować ból. Nie jest cudownym lekarstwem, jednak jest bardzo ważna i pożyteczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 

Muzyka uaktywnia też prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za intuicję i przeżycia estetyczne. 

Oddziaływanie na kobiety w ciąży

Kobiety w ciąży powinny często słuchać muzyki klasycznej i relaksacyjnej, ma to bowiem bardzo korzystny wpływ na dziecko. Spokojne melodie, których przyszła mama słucha w ciąży wpływają korzystnie na płód. Potwierdziły to badania okresu prenatalnego, czyli przed urodzeniem się dziecka. Wiadomo też, że przy łagodnej muzyce niemowlęta są wesołe i łatwiej zasypiają.

 

 Dźwięk dociera już do płodu w macicy kobiety. System słuchowy dziecka rozwija się już od 16. tygodnia ciąży. Im więcej dźwięków w tym czasie dziecko poznaje, tym będzie bardziej muzykalne i ... szczęśliwsze..

Japońscy neurolodzy dowodzą, że muzyka słuchana w dzieciństwie ma fundamentalny wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych w ciągu całego życia.

Dowiedziono, że słuchanie muzyki we wczesnym dzieciństwie pomaga budować neuronalne ścieżki, które mają wpływ na rozwój języka, pamięci i poczucia przestrzeni.

Kontakt z muzyką od najwcześniejszych chwil życia uczy harmonii, wyczucia rytmu, zwiększa ogólną wrażliwość dziecka i plastyczność jego układu nerwowego.

Słuchanie muzyki angażuje wiele połaci mózgu. Lewa półkula bierze udział w rozpoznawaniu rytmu i wysokości dźwięków, natomiast prawa - barwy dźwięku oraz przebiegu melodii. 

Każdy z nas inaczej reaguje na dźwięki, odpowiednio dobrana muzyka przynosi spokój i pozwala się skupić na zadaniu. 

Dla nas dorosłych ta terapia dźwiękiem, poprzez którą oddziałujemy na mózg i system nerwowy, układ krążenia, ciśnienie tętnicze, wydzielanie hormonów, puls, oddech oraz stan psychiczny pozwoli na osiągnięcie między innymi zwiększenia energii życia, witalności i zdolności koncentrowania się.