Zobacz większe

Dotyk Czułosci - muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży, dzieci i rodziców

Nowy produkt

Dotyk Czułości
Piękna muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży, dzieci i rodziców
cudowne dźwięki muzyki...
spraw przyjemność sobie i innym...
 

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

29,50 zł brutto

Więcej informacji

Terapeuci polecają codzienne słuchanie muzyki, do godziny dziennie. Może to nam ułatwić osiągnięcie równowagi duchowej, zwiększyć zdolność komunikowania się, zmniejszyć poczucie strachu, napięcia i zapobiec depresji.
Specjalnie skomponowana muzyka dla noworodków i maluchów działa uspokajająco, stymulująco sprawia, że dzieci są bardziej pogodne. 
Dla rodziców jest to okazja do pięknej podróży w świat dźwięków.
Czy wiesz, że...
 
Muzyka stanowi podstawowy środek oddziaływania na stan świadomości człowieka i jego funkcje neurowegetatywne. Ma ona wyjątkową zdolność wzbudzania emocji. Zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy. Pobudza potrzeby estetyczne i poznawcze człowieka. Dociera do głębi ludzkiej duszy, do podświadomości. Oddziałuje na procesy fizjologiczne - na funkcje wegetatywne i motoryczne. Od dawna zwracano uwagę na wszechpotężny wpływ muzyki na zachowania ludzi i jej właściwości terapeutyczne. Już pitagorejczycy twierdzili, że muzyka leczy duszę i namiętności, prowadzi do wyciszania napięć, zaprowadzając w umyśle człowieka umiar i harmonię (Kielin 1999)
 
Dlaczego „Dotyk Czułości”? 
Ta muzyka została skomponowana z myślą o kobietach w ciąży i ich dzieciach, ale może jej słuchać każdy. Są to łagodne i harmonijne kompozycje dźwięków, których rytm jest zgodny z naturalnym rytmem dziecka przepełniony spokojem, o łagodnej ekspresji, nawiązujący do rytmu bicia serca matki. Specjalnie dobrana tonacja ma za zadanie wprowadzić nas i nasze maluchy w bardzo miły i pogodny nastrój. Słuchajmy tej muzyki relaksacyjnej tak często jak tylko chcemy. 
Pozwólmy jej słuchać dzieciom w łonach matek a także tym starszym. Na pewno wpłynie to korzystnie na ich dalszy rozwój. 
Zapraszam dzieci i ich rodziców do pięknej podróży w świat dźwięków. Muzyka pozwala na uwolnienie się od stresu związanego z chorobą, może redukować ból. Nie jest cudownym lekarstwem, jednak jest bardzo ważna i pożyteczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. 
Muzyka uaktywnia też prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za intuicję i przeżycia estetyczne. 
Znany otolaryngolog Alfred Tomatis uważał, że rodzaj słuchanej muzyki wpływa na uczenie się czytania, pisania, postawę ciała, koordynację ruchową i stany emocjonalne. Już 5-miesięczne niemowlęta odróżniają zmiany wysokości tonów, a 8-miesięczne zapamiętują pewne melodie.
Oddziaływanie na kobiety w ciąży
Kobiety w ciąży powinny często słuchać muzyki klasycznej i relaksacyjnej, ma to bowiem bardzo korzystny wpływ na dziecko. Spokojne melodie, których przyszła mama słucha w ciąży wpływają korzystnie na płód. Potwierdziły to badania okresu prenatalnego, czyli przed urodzeniem się dziecka. Wiadomo też, że przy łagodnej muzyce niemowlęta są wesołe i łatwiej zasypiają.
Oddziaływanie muzyki na płód
Jak wykazały badania, pierwszym dźwiękiem odbieranym przez zarodek ludzki już od 6. tygodnia życia jest bicie serca matki, od 26. tygodnia płód słyszy rytm i melodię. Muzyka działa bardzo pozytywnie zarówno na płód, jak i stan psychiczny ciężarnej.
Dźwięk dociera już do płodu w macicy kobiety. System słuchowy dziecka rozwija się już od 16. tygodnia ciąży. Im więcej dźwięków w tym czasie dziecko poznaje, tym będzie bardziej muzykalne i ... szczęśliwsze...
Stwierdzono, że odpowiednia muzyka stymuluje:
· rozwój ośrodkowego układu nerwowego, wpływa, nawet gdy śpimy,
· szybsze zasypianie (wprowadza spokojniejszy i dłuższy sen),
· procesy samoleczenia,
· układ brzeżny mózgu (działając na narządy wewnętrzne), 
· twór siatkowaty (odpowiedzialny za pracę mięśni oraz ich relaks), podwzgórze,
· reguluje w znacznym stopniu procesy psycho-fizyczne i chemiczne odpowiedzialne za nadpobudliwość. 
Japońscy neurolodzy dowodzą, że muzyka słuchana w dzieciństwie ma fundamentalny wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych w ciągu całego życia.
Dowiedziono, że słuchanie muzyki we wczesnym dzieciństwie pomaga budować neuronalne ścieżki, które mają wpływ na rozwój języka, pamięci i poczucia przestrzeni.
Kontakt z muzyką od najwcześniejszych chwil życia uczy harmonii, wyczucia rytmu, zwiększa ogólną wrażliwość dziecka i plastyczność jego układu nerwowego.
Słuchanie muzyki angażuje wiele połaci mózgu. Lewa półkula bierze udział w rozpoznawaniu rytmu i wysokości dźwięków, natomiast prawa - barwy dźwięku oraz przebiegu melodii. 
Każdy z nas inaczej reaguje na dźwięki, odpowiednio dobrana muzyka przynosi spokój i pozwala się skupić na zadaniu. 
Dla nas dorosłych ta terapia dźwiękiem, poprzez którą oddziałujemy na mózg i system nerwowy, układ krążenia, ciśnienie tętnicze, wydzielanie hormonów, puls, oddech oraz stan psychiczny pozwoli na osiągnięcie między innymi zwiększenia energii życia, witalności i zdolności koncentrowania się. 

1. Oczekiwanie - 4:53
2. Pierwszy uśmiech - 4:39
3. Pierwszy dotyk - 5:17
4. Czułe spojrzenie - 4:29
5. Miłość dziecka - 4:47
6. Bicie serca - 5:03
7. Nauka - 7:35
8. Oczami dziecka - 4:50
9. Spacer po parku - 4:58
10. Pierwsze kroki - 5:41
11. Kołysanka - 4:08
12. Sen dziecka - 5:15
TOTAL: 66:39