Zobacz większe

Czakra Podstawy Żywioł Ziemia

Nowy produkt

Czakra Podstawy - Żywioł Ziemia

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

29,50 zł brutto

Więcej informacji

Czy wiesz, że...

Muzyka stanowi podstawowy środek oddziaływania na stan świadomości człowieka i jego funkcje neurowegetatywne. Już pitagorejczycy twierdzili, że muzyka leczy duszę i namiętności, prowadzi do wyciszania napięć, zaprowadzając w umyśle człowieka umiar i harmonię (Kielin 1999)
Stwierdzono, że odpowiednia muzyka stymuluje:
· rozwój ośrodkowego układu nerwowego, wpływa, nawet gdy śpimy,
· szybsze zasypianie (wprowadza spokojniejszy i dłuższy sen),
· procesy samoleczenia,
· układ brzeżny mózgu (działając na narządy wewnętrzne), 
· twór siatkowaty (odpowiedzialny za pracę mięśni oraz ich relaks), podwzgórze,
· i reguluje w znacznym stopniu procesy psycho-fizyczne i chemiczne odpowiedzialne za nadpobudliwość. 

Terapeuci polecają codzienne słuchanie muzyki, do godziny dziennie. Może to nam ułatwić osiągnięcie równowagi duchowej, zwiększyć zdolność komunikowania się, zmniejszyć poczucie strachu, napięcia i zapobiec depresji.
Czakry- to centra energetyczne (nazywane również głównymi ośrodkami energii psychofizycznej), usytuowanymi wzdłuż kręgosłupa od koca kości ogonowej po czubek głowy i związane z funkcjonowaniem wszystkich pozostałych ciał. Ich zadaniem jest filtrowanie i rozprowadzanie energii w odpowiednie miejsca. Układają się one w mapę naszego świata wewnętrznego, wskazują stosunek do siebie samego i sposób doświadczania energii. Życie jest energią. Czakry są ze sobą połączone merydianami - kanałami energetycznymi, zwanymi również nadi. Czakry są odpowiedzialne za prawidłowe gospodarowanie energią praniczną (życiową) - przyswajanie, wydalanie, przetwarzanie oraz przesyłanie do innych czakr oraz narządów wewnętrznych człowieka (poprzez merydiany).   Nieprawidłowe funkcjonowanie czakry doprowadza do zachwiania równowagi ciała energetycznego, a objawem tego stanu rzeczy są odczuwalne dolegliwości i  choroby. W ciele bioplazmatycznym człowieka znajduje się ponad 300 czakr oraz wiele tysięcy merydian.

Czakra podstawy - Muladhara

Usytuowana u podstawy kręgosłupa (pomiędzy odbytem a genitaliami) jest jednym z najmocniejszych ośrodków, ponieważ reprezentuje jeden z trzech najważniejszych kanałów pranicznych przepływających przez kręgosłup - Szuszumnę. Dominującym kolorem tej czakry jest czerwony lub złotożółty (u medytujących). Dźwięk podstawy C. Muzyka czakry podstawy jest doskonałym środkiem przekazu informacji na poziomie emocjonalnym, sprawiając, że łatwiej osiągamy zaplanowane cele materialne poprzez wyciszenie szkodliwych emocji (np. gniew, złość, zawiść itp.). Wpływa na te ośrodki w ciele energetycznym, które odpowiadają za harmonizację i właściwą koncentrację naszego umysłu na dobrobycie, czy to będzie dobra (dobrze płatna) praca, inwestycje (finansowe, ale też i w siebie) itp. Dzięki tej muzyce łatwiej będzie się nam koncentrować na ośrodku czakry podstawy, a musimy skoncentrować się na tym ośrodku zanim rozpoczniemy duchową podróż wzwyż. W sanskrycie mula oznacza korzenie, a adharato wsparcie lub podstawa. Potrzebujemy podstawy – czy to wewnątrz ciała, czy też w świecie zewnętrznym – która jest reprezentowana mulę czy też ziemię. Ten ośrodek nazywany jest też ośrodkiem pieniędzy, ponieważ związany jest ze światem materialnym. Aby coś osiągnąć w świecie materialnym, potrzebujemy pieniędzy. Musimy płacić za edukację, pożywienie, ubranie, dom, samochód itp. Nasze potrzeby i towarzysząca im zachłanność wciąż wzrastają. Ośrodek Muladhara pochłania większość naszego czasu, życia i energii. Zarabiamy pieniądze na bieżące wydatki, spłatę zaciągniętych pożyczek lub na oszczędności na przyszłość. Ten ośrodek rządzi naszą egzystencją. Musimy więc uregulować ten ośrodek i dokładnie przeanalizować nasze fizyczne i finansowe potrzeby.